Enjoy the sea aboard the Regal 2700- an elegant American bowrider- the ideal choice for rigid boat rental in Marina de Cala D’or. With a 320 HP engine and capacity for 12 people, it offers spacious sunbathing areas at the bow and stern, a bimini top, and all the comfort you need to explore Mallorca’s coves and beaches. Available for rent with a navigation license or with a professional skipper.
Book a rigid boat in Marina de Cala D’or !
Extras will be paid on the site, when you take the boat.
![]() Bootskapitän Preis für einen halben Tag – 4 Stunden. Bezahlung am Tag des Check-ins | Ab 150,00€ |
![]() Donut Bezahlung am Tag des Check-ins | Ab 30,00€ |
![]() Doppel Donut Bezahlung am Tag des Check-ins | Ab 40,00€ |
![]() Paddle surf Barzahlung am Tag des Check-ins | Ab 50,00€ |
![]() Wakeboard Bezahlung am Tag des Check-ins | Ab 40,00€ |
![]() Wasserski Bezahlung am Tag des Check-ins | Ab 30,00€ |
![]() Gasoline according to consumption Not included | Ab 0,00€ |
![]() Final clean-up Final clean-up |
| Length | 8,70 m |
| Width | 2,60 m |
| Draft | 0,80 m |
| Speed | 40 Knoten |
| Engine power | 320 CV |
| Engine type | Inboard |
| Motor type | 4 stroke |
| Fuel type | Unleaded |
Marina Cala D'or - Marina Cala D'or, Spain
This boat is not available for instant booking. The boat owner will be notified of your inquiry and will get back to you as soon as possible.