Enjoy the sea aboard the Regal 2700- an elegant American bowrider- the ideal choice for rigid boat rental in Marina de Cala D’or. With a 320 HP engine and capacity for 12 people, it offers spacious sunbathing areas at the bow and stern, a bimini top, and all the comfort you need to explore Mallorca’s coves and beaches. Available for rent with a navigation license or with a professional skipper.
Book a rigid boat in Marina de Cala D’or !
Extras will be paid on the site, when you take the boat.
![]() Deposit Deposit | From 1000.00€ |
![]() Donut Payment on the day of check-in | From 30.00€ |
![]() Double donut Payment on the day of check-in | From 40.00€ |
![]() Gasoline according to consumption Not included | From 0.00€ |
![]() JOBE- Sea scooter JOBE-Sea scooter | From 60.00€ |
![]() Paddle surf Payment in cash on check in day | From 50.00€ |
![]() Skipper Half-day price – 4 hours. Payment on the day of check-in. | From 150.00€ |
![]() Snorkelling equipment Snorkelling equipment | From 10.00€ |
![]() Wakeboard Payment on the day of check-in | From 40.00€ |
![]() Water skis Payment on the day of check-in | From 30.00€ |
![]() Final clean-up Final clean-up |
| Length | 8.70 m |
| Width | 2.60 m |
| Draft | 0.80 m |
| Speed | 40 Knots |
| Engine power | 320 CV |
| Engine type | Inboard |
| Motor type | 4 stroke |
| Fuel type | Unleaded |
Marina Cala D'or - Marina Cala D'or, Spain
This boat is not available for instant booking. The boat owner will be notified of your inquiry and will get back to you as soon as possible.