Explore the turquoise waters of Mallorca aboard the elegant Cranchi Turchese 24,carefully maintained to offer total comfort. Perfect for groups, romantic getaways, or family trips with capacity for up to 6 people.
📍 Departure from Port Adriano.
The price includes everything: professional skipper and fuel.Equipped with a solarium, swim platform with ladder, bimini top, sound system, table, and a small cabin – this boat is ideal for a unique experience in Mallorca, visiting iconic beaches like Cala Vinyes, Puerto Portals, and Illetas.
For the sunset tour (3 hours), enjoy 2 complimentary bottles of cava on board.
Book your boat in Port Adriano and experience Mallorca from the sea!
Extras will be paid on the site, when you take the boat.
![]() Donut Payment on the day of check-in | From 50.00€ |
![]() Seascooter Payment on the day of check-in | From 100.00€ |
![]() Final clean-up Final clean-up | |
![]() Fuel Fuel is included in the price | |
![]() Ice Ice | |
![]() Insurance Insurance | |
![]() IVA - | |
![]() Paddle surf Paddle surf | |
![]() Skipper Skipper | |
![]() Snorkelling mask Snorkelling mask |
| Length | 7.50 m |
| Width | 2.55 m |
| Draft | 0.80 m |
| Speed | 25 Knots |
| Engine power | 260 CV |
| Engine type | Inboard |
| Motor type | 4 stroke |
| Fuel type | Unleaded |
Port Adriano - Palma, Spain
This boat is not available for instant booking. The boat owner will be notified of your inquiry and will get back to you as soon as possible.